Thursday, January 13, 2011

Et midagi kirja panna, siis viimased trennid olid head, kahjuks jäin aga ise haigeks ja jõudsin nii vähe uuel aastal Albatrossi juurde. Peale suulisevahetust läks pisut kehvemaks, mis loooodetavasti oli lihtsalt juhuslik, sest need eelmised suulised on need plastikust õunakad ja Albatross närib neid üsna katki kahjuks. Aga jah, kunagi tuleb siiski välja selgitada, kas asi on suulises või mitte ja kui, siis MIS talle nende teiste juures rohkem meeldib - materjal või paksus või mis... selle tahtsin siia omale meeldetuletuseks kirjutada.

Sellest on veidi kahju, et me pole see talv kuhugi lume sisse sumpama jõudnudki... ja kõige mõnusam pehme lumi on nüüdseks läinud, aga eks näis, mis veebruar toob. Albatross praegu siiski päris puhkerežiimile ei jäänud - viimase 6 kuu jooksul oleme nagunii ainult natuke üle 3 kuu kokku trenni saanud teha, seega aitab küll looderdamisest. :P Käib vahel trennis mõne tüdrukuga ja kui hästi läheb, siis pääseb ta isegi Annikese trenni - varem igatahes kui mina.

Mina veedan ülejäänud jaanuarikuu Taanis ja Albatrossi tahaks küll näha, aga muidu ei kurda. Saab jällegi natuke praktiseerida (eile vaktsineerisin tallitäie hobuseid ära, heh), targematelt hobustelt ja inimestelt juurde õppida (mainides ka ära, et mul oli täna üks maailmaparimaid trenne - mida ma kõike ei annaks, et oskaks Albatrossi ka selliseks õpetada), väikeste tuustidega (loe: varssadega) mässata ja no üleüldse. Siin on tore. :)

Mis ratsutamisesse veel puutub, siis hetkel on minu jaoks vaieldamatult maailma parim tunne see, kui üks GP taseme hobune vastab mõnele mu märguandele täspelt samamoodi nagu Albatross - no midagi olen siis ju ikka talle õigesti õpetanud. :). Ma ei pea silmas seda, et sääre peale läheb edasi vms eksole, vaid pigem selliseid väga peeneid, märkamatuid või hästi konkreetset olukorda mõjutavad märguanded. Ega seda just tihti ette ei tule, sest Albatross on oma "käe" ja oma tarkuse (või lolluse) järgi rohkem sõidetud, aga mõned väga kindlad asjad on, mis toimivad täpselt samamoodi ka päris õigetel koolisõiduhobustel, nii et see on hea. Ja siis on muidugi need asjad, mis toimivad suht risti vastupidi, aga eks selle pärast ongi ju vaja kogu aeg ise juurde õppida ning seejärel proovida see ka hobusele selgeks teha.

No comments: