Sunday, October 29, 2017

Oktoobrikuu tõusud ja mõõnad

Oktoobri algul oli hobuste koha pealt tõeline madalseis: noor mära hakkas just enne ülevaatust lonkama, paar päeva hiljem avastasin järgmise hobuse äkitselt tugeva lonkega, ning kõige tipuks pääses mu praegune lemmikpoiss kokku teise täkuga, mille tagajärjeks purunenud lõualuu. :( Teeb meele mustaks küll, kui üks jama niimoodi teise otsas ja lõppu ei paista - aga tagantjärgi võib nüüd vähemalt öelda, et praeguseks tunnevad kõik kolm ennast juba oluliselt paremini.

Küll aga tundub elu kulgevat hästi Albatrossil, kes on viimastel nädalatel olnud justkui suur rõõmurull - ja RULL ta kahjuks on, see on vist ka ainuke mure, mille üle tema puhul hetkel kurta võiks. Uskumatult efektiivse söödakasutusega ta igatahes on, sest kuni esimese lumeni toitusid nad oma 4-se poistekambaga ainult hilissügisest karjamaarohujäägist (kusjuures suurem rohi koplist oli teiste poolt ära söödud juba enne poistekarja sinna minekut suve lõpus). Igatahes, peale talvisele boksirežiimile üleminekut jääb energiat veelgi rohkem üle, nii et A on mõnusalt mänguhimuline ja liikumine on ka praegusel pehmema pinnasega ajal väga hea!Mõni aeg tagasi tegime huvi pärast Albatrossi jalgadest röntgenpildid, et näha, kui suured muutused on toimunud võrreldes selle ajaga, kui ta lonkama hakkas. Pilt oli kahjuks üsna kurb; lisaks tugevale kabjaliigese artroosile/ringbone'le mõlemas esijalas näevad ka tema süstikluud välja sõna otseses mõttes nagu auklik juust - ehk siis jala alaosas tal eriti ühtegi tervet struktuuri ei olegi. Murelikuks teeb see loomulikult, aga teisest küljest ei suuda ma ära rõõmustada, et teoreetiliselt igast otsast vigaste jalgadega Albatross liigub päriselus nii nagu sellel videol eelmisest nädalavahetusest:


Ausalt öeldes on tema liikumine (röntgenpilte arvestades) peaaegu, et uskumatu - on ju palju hobuseid oluliselt väiksemate muutustega, kes peavad viimasegi elukvaliteedi säilitamiseks regulaarselt ravimeid tarvitama. Eks praegu on ka muidugi väga hea periood; kehvematel aegadel on ikka traavis longet näha, aga senini mitte kunagi nii, et see teda ringi jooksmast või teistega mängimast takistanud oleks. :) Kuigi sel aastal jäi suvel lakk puude vastu koledaks nühkimata, siis jätkasin traditsiooni ja lõikasin talveks Albatrossi pikad salgud taaskord maha - selline sportlikum välimus sobib ka tema praeguste tujudega paremini kokku. ;)Tänase postituse lõpuks võiks põgusalt tutvustada ka ühte uut toredat tüdrukut - seekord pole mitte isegi tegemist võõraga, vaid minust endast sai eelmisel nädalal veel ühe hobuse omanik. Tegemist oli täiesti etteplaneerimata ja ootamatu otsusega, aga erinevate asjaolude kokkulangemisel just nii läks. Lähemalt temast aga juba mõnes järgmises postituses. :)


facebook.com/500photosofHORSES

No comments: