Thursday, May 22, 2008

Mõnus suvine elu

Ma polnud päris mitu päeva Albatrossiga korralikult sõitnud (ainult maastikul jalutamas esmaspäeval), aga ta oli hea. Ka tänane trenn oli rohkem selline "niisama", tegime mingeid harjutusi ja ega ma talt väga miskit ei nõudnud, ennast jälgisin rohkem. Tunni lõpus aga hüppasime pisut, natuke jäin ise vahepeal hooletuks, ei hoidnud teda ilusasti sääre ja ratsme vahel, nii et mõne lati peal kobistas või vingerdas kahe takistuse vahel, aga lõpus oli täitsa okei. Kui ma ise ennast jälgida suudan korralikult, siis suudab Albatross ilusalt hüpata ka. ;)
Kuigi ta praegu on ratsastuse poolelt mõnus, pehme ja paindlik igat pidi, siis ikkagi peaksin mingi päev sellele ka trenni pühendama, et see samamoodi säiliks. Ja edasi areneks. ;)
Viimasel ajal olen ma suhteliselt palju Albaga ka niisama käekõrval ja lahtiselt maneežis tegelenud, ratsutamisele mõnusaks vahelduseks (mitte et ratsutamine poleks mõnus). Vahelduseks võiks ka ju kordetada vms, aga see tundub veidi mõttetu, sest kordel ma talle eriti midagi juurde praegu ei oskaks õpetada lisaks sellele, mida ta juba oskab. Ja kui trenni tahab teha, siis on ratsutamine parem kui korde. Nii et proovime pigem käekõrval miskit juurde õppida, mõlema jaoks huvitavam ja kasulikum.
Suur muutus, mis sellise tegelemise käigus silma on hakanud paistma, on see, et enam ta ei trambi üksi maneeži jäädes närviliselt ukse juures, vaid liigub ringi, nuusutab uusi asju üle, pöörab mulle tähelepanu, kui temaga tegelen jms, on üldse palju lõdvestunum ja rahulolevam.
Võimalikult palju ülejäänud ajast viibib ta õues, ise ma üritan tavaliselt ka kohe peale trenni ta tagasi karjamaale või jooksukoplisse viia, mis ta ikka niisama tallis istub. Öösiti on ka õues, nii et põhimõtteliselt kogu aeg, aga mul on nii hea meel selle üle :P. Ma mõtlen küll, et kui teda alati karjamaalt söömast ära toon trenni ajaks või niisama tegelemiseks, siis ta varsti enam eriti ennast kätte ei taha anda (tunnihobuseid peab vahel päris pikalt püüdma), aga siiamaani pole tal veel selliseid mõtteid tulnud. Mu eesmärk on siis teha trennid ja tegelemised nii meeldivaks, et ei tulekski midagi sellist pähe. ;) Kuigi, Albatrossi jaoks on vist raske midagi meeldivamaks teha kui seda on söök. :D
Mingi päev sadas vahepeal isegi päris tihedalt vihma, aga mina, kuri inimene, ei lasknud ikkagi Albatrossil tallis olla ja viisin ta koos Lohega (kes kohe ÜLDSE boksis olemist nagunii ei salli) koplisse. No sadas küll vihma vahepeal, aga neil oli nii lõbus! :D Palju huvitavam, kui boksis konutada. Pealegi, ega nad suhkrust pole, et väikse vihmaga õues ei saa oldud.

Fotokal pole vihmast nii ükskõik, kui hobustel, nii et piltide kvaliteet on nagu ta on.
Lohe on alati nõus Albale sõbralikult lõuga andma. :P

Märg ja sopane, aga ikkagi armas. :)

No comments: