Sunday, May 17, 2009

Albatross :)

2 kuu pärast saan oma hobuse juurde... :) Ootan seda, samas väääga kurb saab olema Taanist lahkumine.

Albatross saab nüüd mineraalilisandeid toidu hulka ning kaerakogust oleme hoopis vähendanud - ta oli küll kõhn, aga järelikult ei omandanud sealt kaerast seda, mida vaja oleks, et natuke rohkem liha luudele kasvatada. Trennikoormus ju alanes ka ning tema eelmine kaeraports oli üle mõistuse suur kah. :)
Ema sõnul on ta aga veidike juurde võtnud, loodan, et jätkub samamoodi - nüüd hakkab ehk veidike juba karjamaalt rohelist ka saama.

Vahepeal said tal hambad ka raspeldatud + ussirohi antud, ehk mõjutavad ka need midagi.

Ma nii tahaks temaga juba uuesti tegelema hakata, kõik räägivad, et ta on nii ülbeks läinud, mida mina ei taha uskuda. Nagunii on igasugune hobuse päheistumine tingitud inimeste tegudest (või tegemata jätmistest), ma lihtsalt tahaks temaga ise koos olla ja näidata, et ta on igati normaalne ja viisakas, kui ise mõistlikult ja loogiliselt käituda. Või, isegi mitte näidata (sest mul pole seda vaja ju kellelegi tõestada), aga lihtsalt ise selles veenduda ja teha nii, et teistel ei oleks põhjust teda ülbeks pidada. Ta on üks parema iseloomuga hobuseid, keda ma näinud olen, ma ei mõista, kuidas temaga ümberkäimine nii raske saab olla.

Pixie ja Morteniga rääkisin ka üks päev natuke temast, näitasin pilte ja puha. Ja Pixie arvas, et ilus hobune. Ma tean muidugi, et ükski viisakas inimene ei ütles, et "su hobune on kole" vms :D, aga ma usun, et ta ikka natuke mõtles seda tõsiselt ka. :P Põhiline on aga see, et nendega oli Albatrossist rääkimine natuke raske minu jaoks, aga peale seda päeva sai kõik nagu kergemaks. :)

PS! Firfodis on ka olnud hobune nimega Albatroz. Ma nägin kunagi videot tema esimestest seljaskäimistest - suuuur ja musta värvi oli, suht rahulik elukas.

1 comment:

Anonymous said...

Heihopsti Inksu!
Tahtsin sulle öelda, et mina ootan sind sama palju. Ja siis tahtsin veel rääkida mõnda asja enda elu kohta, mida sa võib-olla seal kaugel ei tea:
1. Ma ei ole ülbeks läinud - need kes seda arvavad, ei saa mingil põhjusel minust õigesti aru.
2. Ma olen vist jah veits juurde võtnud ... ja ma kardan, et see võib jätkuda - mõeldes värske rohuga karjamaale õunaaia taga ... mmmmmm ... mulle meeldib ... ja mineraalid pole ka pahad - löövad loomal karva läikima.
3. Laupäeval oli mul sepp või kingsepp või-mis-ta-nüüd-oligi - igatahes tehti mu papud tip-top korda.
4. Pühapäeval käis emps minuga sõitmas ja pärast seda pesi mu ühe valge vahuga üleni puhtaks. Kui päris aus olla, siis mulle tundus, et ta tegi seda vist esimest korda elus - see oli kohati natuke naljakas ka ... aga toime ta tuli... ja kõige lõpuks pintseldas ta koguni mu papud üle - mõtlesin et kui ma päris poiss oleksin, siis võiks sedaviisi üleslööduna ilusal kevadõhtul küll märadesse minna ... aga kuna ma enam nii poiss ju pole, siis eelistasin niisama rohtu näksida ja lihtsalt elust mõnu tunda.
Ole sina seal Taanimaal ka sama mõnus ja varsti kohtume - ja siis edasi oleme juba ikka ja alati koos mõnusad, eks?
Sinu Albatross