Sunday, June 28, 2009

Plaanidest

Olen vaikselt hakanud Tartu kandi talle uurima, kuhu Albatrossi sügisest viia võiks. Raske on - osade tallide kohta liigub kahtlaseid jutte, osadesse pole mingit transpordivõimalust, mõned on liiga kallid kah, kahjuks. Aga vähemalt olen uurinud ja mõned võimalikud variandid on olemas. Kui Eesti tulen, siis tahan millalgi Tartu tripile minna :D ja need kõik läbi käia.
Kui keegi midagi mulle soovitada või mõne toreda talli kohta rohkem rääkida tahab, siis olge lahked!

Sadulateemaga olen tegelenud nii palju, et teada saada, et enne Eesti tagasiminekut ei saa ma sellega kahjuks tegeleda. :P Nii et ootan sellega veel - seniks aga pean valima, kas otsustan üld- või koolisõidusadula kasuks. Vägaväga tahaks koolisõidukat, aga ma kardan, et mul siiski tuleb vahel peale soov natuke hüppamist proovida ja siis on pisut mage koolisõidukaga, või mis? Taanis ma Horizontiga hüppasin küll ligi meetrit, polnud väga hullu :D aga siiski, see pole päris õige asi ju. Kunagi võib-olla tuleb lihtsalt kaks sadulat soetada, aga esialgu pean ikkagi ühe kasuks otsustama.

Taanikad siin ikka räägivad, et kas ma ei tahaks üheks aastaks veel jääda - et võiksin Alba siia tuua ja puha. Oi, see oleks niiiiii lahe... aga ma ei saa. Kõik on juba otsustatud ja ümberotsustamine oleks keeruline ja kuigi mul on väga palju põhjuseid, miks mulle siin meeldib ja tahaksin jääda, siis on ka põhjuseid tagasi Eesti minna. Kurb on küll, aga hetkel ma olen oma langetatud valikutes üsna kindel.
Täna saatsin ka SAIS-is avalduse ülikooli ära ja praeguse pingerea põhjal tundub asi 100% positiivne (mis siis, et aint 2 päeva on olnud võimalik avaldusi saata). :P Jepii.

Aga jeps, Albatross praegu veel puhkab, sööb, kosub, et siis uuesti ja paremini alustada. :) Ma olen palju mõelnud sellele, mida ma temaga nüüd esialgu tegema hakkan, aga kindlat plaani ikka pole. Ma niinii ei taha kõike jälle ära rikkuda. Aga ma tahan teda veidi vabalt jooksutada, et liikumist näha - nüüd vaataksin teda hoopis teise pilguga. Kuigi ma pean valmistuma selleks, et tal EI OLE sellist liikumist nagu neil soojaverelistel taani koolisõidukatel siin, aga see polegi kõige tähtsam, ma ei plaani temast olümpiahobust saada. Siis tahaks veits kordetada :) et vb tal on seal ennast lihtsam lõdvestada ja nii ning võib-olla tahaks käekõrval ka veits tööd, painutamist jms, sest ma tean, et kui selga lähen, siis on ta väääga puine esialgu.

Aga emale lubasin ma temaga veidi trenne anda, enne kui ära Tartusse kolime, nii et pisut peab siiski ratsutamisega ka üsna kohe peale hakkama. Seetõttu loodangi sadulateema kiiresti ära lahendada, sest pole ju mõtet peale pikemat puhkust uuesti vale sadulaga selga taas ära retsima hakata.

Eks näis, kuidas kõik laabub... ehk ikka hästi. :)

7 comments:

Netu said...

Soovitan üldsadulat, sest sellega saab teha nii koolisõitu kui ka takistussõitu, aga eks ise otsustad :)

grets said...

Kilgi tall on hea. :) Hobustel ON palju ruumi ja ilus jne. www.horseexpert.com

Luunja on ka hea, eriti spordi jaoks, aga seal pole palju kopleid ja nii.

Lihtsalt mina said...

Tartust natuke eemal on ka üks kodutall (omanik Kai), kus elavad ka Maret ja Ponifatsius. Sinna ehitatakse ka kusjuures maneezi ja sela käies oli see tohutult lahe koht. (Annab seal ka trenne üks treener, kes Taanis õppinud)

grets said...

see üks treener on ilmselt Annika Õkva?:D Jamesi õpilane siis.

Ingrid said...

Kui sa mulle nt omaniku mingid kontaktandmed kuidagi saaksid, siis oleksin tänulik. ;)

Grete, kas Kilgi talli mingit ühistransporti ka käib?

Lihtsalt mina said...

http://fotoalbum.ee/photos/tessajacessu
Siin on talliomaniku fotoalumi ksutaja, sealt kaudu peaksid saama rääkida. Treener on tõesti Annika ja eks tal vast perekonna nimi on ka Õkva siis :D

grets said...

Kusjuures Annika annab Kilgis ka trenne huvilistele :)

Talli lähedusse käib 2x päevas buss, üks varahommikul ja teine kella kahe paiku. Kuid tallist 4 km käib väga tihti buss, sealsamas on ka pood, kuhu saaks nt ratta jätta ja siis 4 km vändata;)