Wednesday, May 30, 2012

Albatross kolis taas Kurtnasse. Treilerisse minek oli jälle väga keeruline - ei tea, ei oska seda probleemi lahendada. Nüüd olen tagantjärgi mõned päevad teda treikusse harjutanud ja jälle on kõik nagu korras.

Esimestel päevadel tekkis korra juba mõte, et võib-olla poleks pidanud see aasta suveks ära kolima, sest kuigi tal Kurtna hobustega mingeid jagelusi otseselt ei tulnud, hoidis siiski enamuse ajast veidi kaugemale ja polnud kambas. See on muidugi normaalne, aga ma pole seda eelmistel aastatel täheldanud (ilmselt sellepärast, et siis läks kohe suurele karjamaale ja ei pidanud heinarulli ümber omale kohta leidma) ja kuna ta niigi praegu vähe õnnetus olukorras, siis oli kurb vaadata.

Aga see kestis tõesti õnneks vaid mõned päevad, praeguseks saab ta juba kenasti enamike hobustega kõrvuti söödud ja pealegi on neil nüüd kogu aeg võimalik ka rohukarjamaale minna. Eile õhtul jalutasid putukate eest ära, siis Albatross oli karja esimene! Tõenäoliselt küll sellepärast, et tema saba asub kõige kõrgemal ja teistele meeldib sinna alla pugeda. :D

Mõnel päeval olen leidnud ta väikse Võluriga isegi mängimas ja ringi jooksmas. Kui see liiga pikalt kestab, siis toon ta küll karjamaalt ära boksi, sest ilmselgelt on jooksmine talle vähem või rohkem valus - aga see, et ta põhimõtteliselt siiski võtab vahel vedu ja läheb väikeste poiste mängudega kaasa, see teeb mulle head meelt.

Tegelikult Võlur pole nii väike enam midagi, 3-aastane ja jõuab juba vabalt Albatrossile kaela hüpata.
Jala koha pealt nii palju, et erilist efekti ma küll peale süstimist pole näinud, aga... võib-olla proovime ühe korra veel. Lähipäevil tahaks korrigeerivad rauad alla saada - ega nende kasutegur ka kindel pole, aga kuna eriti palju rohkem võimalusi ei olegi, siis muidugi loodan, et aitavad. Niiiiiiiii väga tahaks, et traavis longe kaoks/väheneks - siis oleks tõenäoline, et tal vähemalt jalutamine probleeme ei tekita. Praegu sammus küll ei lonka (vahel teeb mõne kange sammu), aga teatavasti hobune lonkab siis, kui ta enam teisiti valu varjata ei jaksa, nii et ma tahaks leida kinnitust sellele, et tal pole väga halb olla.
8 aastat sõprust :) ehk Albatross ja Prex, lapsepõlvesõbrad 


Siin teiste teemade käigus ununes isegi ära märkida, et väiksel Z oli kah sünnipäev Taanis, ja sai 2-aastaseks! Varsti juba suur tüdruk.


No comments: