Wednesday, October 21, 2009

nii ja naa

Tänasest ma suurt midagi ei kirjuta, sest polnud kuigi rahul. Algusest peale oli Albatross natuke imelik, sääre peale eriti ei reageerinud (see pole väga temalik) ja VÄGAVÄGA kõver oli terve see aeg kui vaba ratsmega sammu käisin. Kui ta ühele poole ennast sättima hakkab (tavaliselt paremale), siis nüüd saan juba enamasti ainult natukese vastaspoole sääre survega teda korraks teisele poole painutada ja siis läheb enam-vähem sirgeks, aga täna oli tal sellest suht ükskõik. Esimesed paar minutit traavis olid isegi paljulubavad, tunduvalt parem kui sammus, aga kõik läks ikka kuidagi käest ära ja ei tulnud sealt kokkuvõttes midagi väga head.

Traavis ma üldse eriti ei sehkendanudki, tegin hoopis samm-peatus-taandamisi (ei olnud kah väga head, aga neid pole palju harjutatud ka) ja siis natsa mässasime galopiga. Galopp, nagu juba arvata võis, polnud kah suurem asi, aga suhteliselt kaua tegelesin sellega ja lõpuks kohati täitsa toimis. Vähemalt seegi hea. See oli vist sellepärast, et ta muutus tagant hullult aktiivseks, tal polnud muud võimalust, sest ma õpetasin temalt lolli kommet - tagant üles viskamist - ära. St, et suhteliselt tihti säärele lisaks panin steki vastu, ja tõesti, ainult PANIN vastu, nii vaikselt kui sain ja siis lihtsalt natuke surusin tugevamalt vastu teda, et see teda ei kõdistaks, kuna see oleks ju häiriv. Igatahes, peale 2 trenni (üks päev varem tegelesin ka sellega) on ta enam-vähem tagant viskamise ära lõpetanud. Lihtsalt kui ta viskab, siis ma panen steki uuesti samamoodi õrnalt vastu ja kui enam ei viska, siis kiidan ohtralt. Ma küll kartsin, et sellest võib väike rodeo tulla, aga ta sai VÄGA kiiresti asjast aru ja polnud eriti mingit probleemi. Nüüd ta veel teeb vahel sellise natuke jänkuma hüppe, aga üles ei viska. Aga siis selle stekiga puudutamise peale ta lihtsalt läks niinii erksaks lõpuks, et jooksiski ilusti aktiivselt tagant. Mis on iseenesest super - ma ei tahagi ju, et ta stekki ignoreerima hakkaks, vaid et ta just aktiivsemaks muutuks.

Ahjaa, siiski sammus tegin sääre eest astumist nii, et 2 sammu ühele ja kohe 2 sammu teisele poole - tuli päris hästi, nii et sel määral ikkagi mingi aeg reageeris säärele. Ilusasti.

Nii palju siis sellest, et ma tänasest ei kirjuta.

Tegelt tahtsin kirjutada sellest, kui super ta üks päev traavis oli - lihtsalt ideaaaaaaalne. Aga nüüd ei hakka teist sama pikka joru otsa kirjutama. Sõna ideaaaaaaaalne peaks kõik ütlema. Oh, oleks vaid tihedamini nii.

Ja teise ruunapoisiga läheb ka hästi! Ühe korra kõõlusin ja käisin lõpuks seljas natuke sammu, nii et omanik hoidis käe kõrval. Edasi olen üksi toimetanud - aga olen ju nii harjunud ka. :) Igatahes käisin lahtiselt sammu, hobune on suht juhitav, sest talle on topeltkordet või lihtsalt ohjamist tehtud. Kui paar sammu traavi tegin, siis polnud ka midagi, aga kui natuke pikemat juppi üritasin ja kergendama hakkasin, siis küll ehmatas, tõmbus kangeks ja üritas korra alt ära hüpata. Õnneks sain ta maha rahustatud enne, kui ta midagi veel reaalselt teha jõudis.
Täna aga - täna proovisin uuesti paar juppi pikemalt traavida (ilma kergendamiseta küll seekord) ja tubli oli, ei teinud teist nägugi! Nii et ehk saab asja küll. :)

No comments: